Zdjęcia latarek


1

2

3

4

5


      Opisy latarek

1) Tej latarki nie radze zabierać do podziemi jako głównego źródła światła, ponieważ daje małe światło i łatwo może ulec zniszczeniu. Jej zaleta to mała waga i rozmiar. Idealnie nadaje się jako latarka zapasowa, awaryjna.

2) To już jest lepszy sprzęt, który daje trochę większe światło i jest trwały na upadki. Jedyną wadą jest duża waga, w stosunku do mocy świetlnej.

3) Tą latarkę zna chba każdy i wie, że jest ona poreczna i dobrze świecąca. Większość płaskich latarek potrzebuje płaskich baterii, które starczają na dłużej co też jest zaletą.

4) Latarka na głowę jest najlepszym rozwiązaniem na cele turystyki podziemnej. Taka latarka jak na zdjęciu świeci 70- 140 h, a zasilana jest 4 paluszkami. Jest wstrząsoodporna, wyporna (unosi się na wodzie) i co najważniejsze nie zajmuje rąk.

5) Biorąc taką latarkę, której moc jest mierzona w milionach Kandeli nie będziemy mogli powiedzieć, że jest ciemno. Latarka może być dla niektórych ciężka i duża, ale za to jest bardzo poręczna, dzięki paskowi i rączce. Działa na 12V akumulator , więc zaoszczędzimy na bateriach. Do wad tego sprzętu trzeba zaliczyć szybkie rozładowywanie się akumulatora i wysoką cene zakupu.

 

FortyfikacjeBunkry, podziemia, forty, twierdze itp.

Strony historyczne